טופס ירוק (בשמו המקצועי רש"ל 18) הוא הטופס הראשון שכל מי שרוצה ללמוד נהיגה צריך למלא כתנאי הכרחי להתחלת התהליך להוצאת רישיון נהיגה. בטופס מופיעים כל הפרטים האישיים של התלמיד וכן פרטים נוספים שקשורים לתהליך לימוד הנהיגה.

את הטופס הירוק אפשר למצוא בסניפי אופטיקה שמורשים לבצע את בדיקות הראייה על פי התקנים של משרד התחבורה. שם נמצא הטופס הירוק, עליו ימולאו כל פרטי המבקש ולטופס יצורפו תוצאות בדיקת הראייה ותמונה עדכנית של המבקש.

בדיקת הראייה

עלות הבדיקה עד 50 ש"ח

כל אדם שמבקש להוציא רישיון נהיגה חייב לעבור בדיקת ראייה באחד מחנויות האופטיקה המורשות. סוג בדיקת הראייה נקבע לפי סוג הרישיון שהינך מעוניין להוציא. על הטופס הירוק ותוצאות הבדיקה חייב לחתום אופטומטריסט בחותמת רישמית וחתימה בכתב ידו. בנוסף חייב כל מבקש להיבדק על ידי רופא משפחה שגם צריך לחתום על תוצאות הבדיקה. במידה ורופא שבדק אותך מצא בעיה רפואית כלשהיא (זה לא אומר שלא תוכלו להוציא רישיון נהיגה) – אתם צריכים לעבור באחד ממשרדי הרישוי הפזורים בארץ לקבל אישור כשרות נהיגה.

הטופס הירוק תקף לתקופה של שנתיים (כולל הבדיקות הרפואיות)

צילום לרישיון

את הצילום לרישיון הנהיגה חייבים לעשות גם באחד הסניפים המורשים של חנויות האופטיקה שבהן אתם עושים את בדיקת הראייה.

את רשימת החנויות המעודכנת ניתן למצוא כאן: http://rishuy.mot.gov.il/he/services/optometrists

מה אחרי שיש לנו את הטופס

לאחר שהוצאתם את הטופס, ובמידה ואין לכם בעיות רפואיות, אתם רשאים לגשת למבחן התיאוריה. למבחן התיאוריה חובה להגיע עם תעודת זהות/דרכון בתוקף ותקינים, עם הטופס הירוק כולל הצילום ובדיקות הראייה ובדיקות הרופא וכמובן לאחר ששילמתם אגרת רישוי בסך 62 ש"ח.

במידה ורופא המשפחה מצא בעיה כלשהיא – לפני שאתם מגיעים לבחינת התיאוריה אתם צריכים לעבור במשרד הרישוי לקבל טופס אישור כשרות נהיגה.
 
מומלץ ביותרקורס תיאוריה לפני שאתם ניגשים למבחן התיאוריה יבטיח לכם סיכוי גדול לעבור את הבחינה בפעם הראשונה בקלות ובצורה נכונה יותר. נשמח לספר לכם על קורסי התיאוריה שלנו בטלפון 072-3316998

אנחנו גם מציעים שילוב של קורס תיאוריה עם לימודי נהיגה עם מורי נהיגה מומלצים – במחירים אטרקטיביים ובתנאי מימון נוחים ביותר – נשמח לעמוד לרשותכם.