טסט פנימי הוא מבחן שאינו במסגרת המדינה או משרד הרישוי, אלא מבחן פנימי פרטי שאתם עושים ב בית הספר לנהיגה שבו אתם לומדים, ונועד לבחון את מוכנותכם לטסט הרישמי של משרד התחבורה.
 
מי עושה את הטסט הפנימי?

את הטסט הפנימי עושה בדרך כלל מנהל מקצועי של בית ספר לנהיגה בו אתה לומד, במידה ואתה לומד אצל מורה פרטי אז חבר או קולגה של המורה הפרטי. לעיתים נדירות עושה את הטסט הפנימי המורה שלך. עדיף שאת הטסט יעשה גורם מקצועי שאינו המורה שלך, בצורה זו תקבלו חוות דעת נוספת על רמת הנהיגה שלכם והמוכנות שלכם לטסט רישמי.
 
כמה עולה טסט פנימי?

טסט פנימי עולה בדרך כלל בסביבות ה100-300 ש"ח. במצבים בהם אתם רוכשים חבילת שיעורי נהיגה, כדאי לבדוק שהטסט הפנימי כלול במחיר החבילה ולא תצטרכו לשלם עליו בנפרד. במידה ואתם עובדים בתמחור של שיעור אז התשלום הוא בנפרד, ישירות למורה הנהיגה (אין פה טפסים או תשלומי אגרות נוספים).
 
האם ניתן להיכשל או צריך לחשוש מהטסט הפנימי?

מטרתו של הטסט הפנימי היא לבחון את מוכנותכם להתמודד עם טסט רישמי של משרד התחבורה. אין עניין להכשיל או אפשרות להיכשל, המטרה היא להעביר רשימת נקודות לשיפור ולתיקון לפני שעוברים לטסט הרישמי. ברוב המקרים נעשה טסט פנימי אחד, אלא אם מדובר על רמת מוכנות מאוד נמוכה ואז לאחריה ממשיכים בלימוד עוד מספר שיעורי נהיגה ושוב ניגשים לטסט פנימי.
 
לסיכום, מטרתו האמיתית של טסט פנימי היא להכין את התלמיד לסיטואציה המלחיצה של טסט. לבדוק את רמת המוכנות שלו והסיכויים שלו לעבור את הטסט הרישמי. מומלץ ביותר לקחת ברצינות את הטסט הפנימי ולוודא שהוא נעשה על ידי גורם מקצועי שלא לימד אתכם נהיגה ועושה זאת בצורה המקצועית והאחראית ביותר. חשוב גם לוודא שאתם מקבלים רשימה מסודרת של סייגים או דגשים לאחר הטסט שיעזרו לכם לשפר את נהיגתכם לקראת הטסט הרישמי.
בהצלחה!