מחכים לרגע בו התיאוריה תהפוך למעשית? מעוניינים לזכות ברישיון נהיגה כמה שיותר מהר? אספנו עבורכם מידע וטיפים אשר יאפשרו לכם לעבור את מבחן התיאוריה בקלות ובמהירות.  כל המידע על לימודי תיאוריה בזמן קצר ובקלות.
 
לימודי תיאוריה - למה צריך אותם בכלל?

רובינו מודעים לעובדה כי לימודי תיאוריה הם שלב חובה בדרכם לקבלת אותו רישיון נהיגה עליו הם חולמים במשך זמן רב, אך עדיין השאלה אשר מהדהדת בראשם היא:'מדוע אנו צריכים את המבחן הזה אם מורי נהיגה מלמדים אותנו את כל החוקים?. 

כאן חשוב להתערב ולעדכן אתכם כי קיימים חוקים רבים ותמרורים שונים אותם לא תחוו בעת שיעורי נהיגה ולכן משרד התחבורה חייב לוודא שתהיו מודעים לכל החוקים והתמרורים כאשר תתקלו בהם וזאת על מנת שלא ייווצר מצב בו תעברו על החוק ותבצע עבירות תנועה. 
 
לימודי תיאוריה - מה הם כוללים?

לימודי תיאוריה יכללו את התחומים הבאים:

 • חוקי התנועה
 • תמרורים
 • תפעול הרכב
 • התנהגות נכונה על הכביש
ההמלצה היא להירשם אל הבחינה ולגשת אליה במקביל למועד בו אתם מעוניינים להתחיל את שיעורי הנהיגה.
 
לימודי תיאוריה - הכל אודות מבחן תיאוריה

מטרה של לימודי תיאוריה היא להכין אתכם בצורה הטובה ביותר למבחן התיאוריה.

כיום, ניתן ללמוד לתיאוריה על ידי חוקי התנועה, התמרורים ומידע נוסף מאתרי לימודי תיאוריה שונים באינטרנט וכן על ידי רישום לקורס לימודי תיאוריה באחד מבתי הספר לנהיגה בארץ.

מבחן התיאוריה הינו מבחן עיוני ממוחשב אשר מורכב משלושים שאלות אמריקאיות (שאלות עם ארבע  תשובות אפשריות לבחירה). אם תענו בצורה נכונה על  לפחות 85% מהשאלות בבחינה (26 שאלות) תעברו אותה. הבחינה אורכת 40 דקות.

חשוב לדעת כי אם אתם מעוניינים ללמוד לבחינת התיאוריה בעצמכם תוכלו להיכנס אל אתר האינטרנט של משרד התחבורה בישראל וליהנות מ- 1800 שאלות לתיאוריה, אשר יכינו אתכם לבחינה בצורה הטובה ביותר. מכיוון שרוב האנשים אינם מעוניינים לבזבז את זמנם ולהתחיל ללמוד את כל האינפורמציה, הם מסתייעים באתרי אינטרנט של בתי ספר לנהיגה וכן נרשמים אל קורסים של לימודי תיאוריה בבתי ספר לנהיגה אשר מציעים להם ללמוד לתיאוריה בשיטה הקצרה והיעילה ביותר.
 
לימודי תיאוריה - השיטות השונות

 • לימוד עצמי- אם יש לכם משעת עצמית וזמן מיותר, תוכלו להתחיל וללמוד לתיאורי בעצמכם. חשוב לקחת בחשבון כי כאן מדובר על  כמות גדולה של חומר עיוני ורוב השאלות אשר יופיעו בבחינה יצריכו מכם למידה של הפרטים המדויקים ביותר.
   
 • לימודי תיאוריה באינטרנט- ישנן תוכנות רבות באינטרנט אשר פותחו על מנת לאפשר לכם ללמוד למבחן התיאוריה בשיטות היעילות ביותר. קחו בחשבון כי אמנם יש תוכנות מסוימות המוצעות לגולשים בחינם, אך התוכנות המשוכללות המציעות את השיטות היעילות ביותר מוצעות בתשלום. עלות לימודי תיאוריה באמצעות אתר אינטרנט היא לרוב בין 20 ₪ ל- 40 ₪ לעשרה עד 30 ימים (מתבסס על נתוני בית ספר 'למד').
   
 • כל התוכנות מתבססות על מאגר הנתונים העדכני של משרד התחבורה וכוללות מבחני תיאוריה משנים קודמות. אם אינכם משתייכים לקהל האנשים אשר יכול לשבת שעות רבות מול מחשב ואתם מגדירים את עצמכם כאנשים אשר זקוקים לסביבה לימודית והכוונה אינטנסיבית, ההמלצה היא לפנות אל קורסי לימודי תיאוריה המוצעים על ידי בתי ספר לנהיגה.
   
 • בתי ספר לנהיגה- כאן הקורס נלמד בקבוצה ומציעה  לסטודנטים שיטות יעילות רבות באמצעותן הם יכולים ללמוד בצורה היעילה והמהירה ביותר למבחן התיאוריה. הצוות אשר מעביר את קורסי התיאוריה הם בדרך כלל מורי נהיגה בעלי שנות וותק רבות בלימודי נהיגה ויכולת להעביר את החומר בצורה ברורה ובהתאמה  אישית לכל אחד מחברי הקבוצה.  העלויות  לקורס לימודי תיאוריה בבתי ספר לנהיגה יעלו לכם בסביבות ה- 700 ₪, אך העלויות משתנות מבית ספר אחד לשני ולכן חשוב מאוד לבצע השוואה סמוך למועד בו תהיו מעוניינים להירשם.
 
המומחים שלנו מעוניינים להעניק לכם מידע נוסף אודות לימודי תיאוריה, עלויות ושיטות לימוד שונות על מנת שתצליחו לעבור את מבחן התיאוריה כמה שיותר מהר. השאירו לנו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם.