לימוד נהיגה הוא תהליך בו אתם לומדים על כלי הרכב הרצוי לנהוג, את הלימוד מעבירים מורי נהיגה מורשים ומוסמכים לכך. בסיום הליך של לימוד נהיגה אתם ניגשים למבחן מעשי ("טסט") על ידי עובדים מטעם המדינה ("טסטרים") שבודקים את מוכנותכם לקבלת רישיון לכלי הרכב עליו למדתם נהיגה.

מטרתו הנוספת של תהליך לימוד נהיגה הוא להפוך אתכם לנהגים טובים ואחראים ששנים רבות ייסעו על כבישי המדינה בצורה אחראית ובטוחה כלפי עצמכם וכלפי אחרים. עם ריבוי תאונות הדרכים במדינה, נושא לימוד נהיגה אחראי ומקצועי הוא נושא חינוכי וחשוב ממדרגה ראשונה.

סוגי רישיונות  - כללי

לימוד נהיגה וכל התהליך שקשור אליו, קשורים לסוג הרישיון שאתם מעוניינים להוציא (ועל פי סוג הרישיון כך נקבע כלי הרכב שעליו מותר לכם לנהוג):
רישיון B  - הרישיון הפופלארי ביותר – רישיון לרכב פרטי.  ברישיון B, אין דרגות שונות
רישיון A  - רישיון לאופנוע, כאן יש מספר רמות: A2  (אופנועים קטנים), A1 (אופנועים בינוניים) וA – הרישיון המקיף ביותר לכל סוגי האופנועים (כולל אופנוע כבד).
רישיון C  - רישיון למשאית, גם כאן מספר רמות: C1 (משאית עד 12 טון) וC – הרישיון המקיף למשאית שכולל אפשרות לנסוע גם במשאית כבדה (סמיטריילר).
רישיון D – רישיון לרכב ציבורי להסעת נוסעים: D1 מונית ורכב הסעות קטן (עד 16 איש), D  - רישיון לאוטובוס, D3 – אוטובוס זעיר פרטי.

ויש עוד מספר וריאציות נוספות. לכל סוגי הרישיונות הללו יש תנאים שונים מתי וכיצד ללמוד נהיגה.

תהליך לימוד נהיגה

ברישיון לרכב פרטי (B) וגם ברישיונות אחרים – הליך לימוד הנהיגה מתחיל בהוצאת טופס ירוק וביצוע בדיקות רפואיות, ממשיך בקורס לימוד תיאוריה (או לימוד עצמי) ולאחר מכן התחלת שיעורי נהיגה. תלמידים יכולים גם להתחיל ללמוד שיעורי נהיגה לפני ביצוע מבחן תיאורטי (לעיתים זה אף מומלץ).

בתהליך לימוד הנהיגה, אתם לומדים על רכב פרטי, במקרה של רישיון פרטי, שמותאם ללימוד נהיגה. מורה הנהיגה המורשה נמצא איתכם בכל שיעור וגם מלמד אתכם נהיגה וגם יש ביכולתו לשלוט בכלי הרכב בצורה שתאפשר לכם ללמוד באופן בטוח. שיעור נהיגה ממוצע לוקח בין 40 דקות לשעה והוא מתבצע בכבישים רגילים ובשכונות מגורים.

לרישיון לרכב פרטי (B) יש מינימום של 28 שיעורי נהיגה שחובה עליכם לעבור לפני שאתם מנסים לגשת לטסט. טסט הוא המבחן הרישמי של משרד התחבורה, שנעשה על ידי עובדי מדינה שבוחנים את המוכנות שלכם לקבלת רישיון נהיגה. לאחר שאתם עוברים טסט, אתם רשאים לקבל רישיון נהיגה (בטאטוס נהג חדש שדורש ליווי). אם לא עברתם את הטסט, אתם צריכים להמתין תקופה של מספר שבועות עד לקביעת טסט נוסף. בתקופה זו באפשרותכם לעבור רענון נהיגה על מנת לשמור על רמת מוכנות גבוהה או ממש לעבור שיעורי נהיגה נוספים ולנסות לתקן ולשפר את הדברים שגרמו לכם להיכשל בטסט.

מספר דגשים וטיפים שריכזנו על לימוד נהיגה:

  • מדובר באמת על תהליך חשוב שביצוע מקצועי ואחראי שלו, יתן לכם את הכלים והבסיס לחיים שלמים של נהיגה אחראית ובטוחה. קיצור וזירוז התהליך אולי יאפשרו לכם להוציא רישיון מהר יותר, אבל עלולים להפוך אתכם לנהגים פחות מקצועיים וזה ישפיע שנים רבות קדימה.
  • טסט פנימי הוא חשוב מאוד לביצוע, חשוב שיבצע אותו גורם נייטרלי ולא מורה הנהיגה שלכם – הוא יתן לכם מדד אמיתי האם אתם מוכנים לטסט או מה הדברים שעליכם לשפר. הטסט הפנימי גם יכין אתכם ללחץ שתחוו בטסט הרישמי.
  • אל תחסכו בתיאוריה – נסו להירשם לאחר מהקורסים בבתי הספר המובילים או באתרי אינטרנט – השקיעו ולימדו טוב ותוכלו לעבור בצורה מהירה וקלילה את מבחן התיאוריה.
  • רכישת חבילת שיעורים (לפעמים כולל קורס תיאוריה) היא הדרך הטובה ביותר לדעת בדיוק כמה יעלה לכם הרישיון. אחרת אתם יודעים איך מתחילים אבל לא יודעים איך מסיימים. כמובן שרצוי שתבדקו שהחבילה כוללת הכל, אבל עם מימון טוב – החבילות ממש כדאיות.
 
בהצלחה – נשמח לעמוד לרשותכם עם חבילות עד רישיון מעולות ואטרקטיביות ובאפשרויות מימון מעולות. התקשרו 072-3316998 או השאירו פרטים בטופס ומורי הנהיגה שלנו יצרו איתכם קשר