החלטתם כי אתם מעוניינים להגיע במהירות ממקום למקום תוך שהוצאות הדלק שלכם הן מינימאליות? אנו אספנו עבורכם את כל הנתונים החשובים ביותר אודות לימודי נהיגה על אופנוע. בהצלחה.
 
לימוד נהיגה על אופנוע - כל הדברים החשובים

לימוד נהיגה על אופנוע מחייב אתכם לפנות אל בתי ספר לנהיגה אשר מעסיקים מורי נהיגה המומחים בנהיגה על אופנוע או לפנות ישירות אל מורי נהיגה לאופנועים עליהם קיבלתם המלצות.

העלויות של שיעורי נהיגה על אופנוע משתנים בהתאם לבית הספר בו אתם בוחרים ולוותק וניסיון של המורה. טווח המחירים הנהוג הוא בין 70 ₪ ל- 100 ₪ לשיעור של 40 עד 45 דקות.

רוב המורים מעדיפים לקבוע באופן מיידי שיעורים כפולים עם התלמיד, דבר המאפשר להם ללמד אתכם יותר מדי פעם ולתקן טעויות. דבר זה מקובל על רוב התלמידים, שכן המטרה שלהם היא לזכות ברישיון הנהיגה כמה שיותר מהר. המטרה של המורים היא להכין אתכם הן למבחן שליטה והן למבחן המעשי עליו.
 
לימוד נהיגה על אופנוע - רישיון בדרגה A

בעלי רישיון זה יוכלו לנהוג באופנוע שהמנוע שלו הוא מעל ל-33 כוחות סוס. כלומר, רישיון זה יאפשר לכם לנהוג על כל סוגי האופנועים, כולל אופנועים המיועדים לעזרה ראשונה.

הגיל בו תוכלו להתחיל לימודי תיאוריה ולגשת לבחינה העיונית הוא 18, הגיל בו תוכלו להתחיל לקחת שיעורי נהיגה יהיה 18 והגיל בו תוכלו לעשות את הטסט יהיה 21.  כמות השיעורים המינימאלית בטרם תוכלו לגשת לבחינה המעשית תהיה 8.

חשוב לדעת: תצטרכו להוכיח כי יש לכם ניסיון בנהיגה עם רישיון מסוג A1 של לפחות שנה, תצטרכו להביא אישור של רופא משפחה כי הבריאות שלכם תקינה וכן תוצאות של בדיקת עיניים המעידה כי הראייה שלכם יש לכם חדות ראיה של  6/12 בשתי העיניים.
 
לימודי נהיגה על אופנוע - רישיון בדרגה A1

רישיון זה יאפשר לכם לנהוג באופנוע בעל מנוע של עד 33 כוחות סוס. הגיל בו תוכלו לגשת אל המבחן התיאוריה הוא 17.5. תוכלו להתחיל בשיעורי לימודי נהיגה על אופנוע החל מגיל 18 ואף לגשת לטסט בגיל זה. כמות שיעורי הנהיגה לה אתם מחויבים טרם הבחינה היא 15 שיעורים. (אם אתם מחזיקים ברישיון מסוג A2  תצטרכו לעבור 8 שיעורים).

חשוב לדעת: רק לאחר חודשיים ימים מיום קבלת הרישיון תוכלו להרכיב נוסע נוסף על האופנוע. בנוסף, אתם חייבים לעשות את התיאוריה חצי שנה טרם אתם ניגשים לטסט.
 
לימודי נהיגה על אופנוע - רישיון בדרג A2

זהו למעשה רישיון לקטנוע או לאופנוע עד 14.6 כוחות סוס (50 סמ"ק).

ניתן להתחיל ללמוד לתיאוריה כבר בגיל 15.5, לגשת אליה בגיל 16, לאחריה להתחיל בלימודי נהיגה על אופנוע אשר מצריכים מכם מינימום 15 שיעורים ולגשת לטסט.

חשוב לדעת: אם עדיין לא מלאו לכם 17 שנה תהיו חייבים באישור מההורים כי הם מסכימים שתנהגו על אופנוע בדרגת רישיון A2. לא תוכלו להרכיב עוד נוסע על האופנוע עד שימלאו לכם 18 שנה ואם יש לכם רישיון על רכב פרטי שלוש שנים לפחות אתם פטורים ממבחן תיאוריה.
 
יש לכם שאלות נוספות? מעוניינים לקבל המלצות על מורי נהיגה בעלי ניסיון וותק? השאירו את הפרטים שלכם והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.