מעוניינים לדעת כי מורי נהיגה יצליחו מצד אחד לבלום אתכם ומצד שני לגרום לכם להתקדם במהירות ולעבור את הטסט בהצלחה? אנו מציעים לכם מומחי נהיגה אשר יהפכו את הלימודים למטלה פשוטה בדרך להצלחה. חגרו את החגורה..כי אנו מתחילים
 
מורי נהיגה - האם כל אחד יכול להיות מורה?

פעמים רבות אנו מעוניינים לדעת האם כל נהג בעל שנות וותק רבות על הכביש יכול להפוך למורה לנהיגה? כמות שלטי הפרסום אשר מתנוססים על הרכבים אשר נוסעים בכבישי ישראל גורמים פעמים רבות לחשוב כי כל אדם חמישי הינו מורה נהיגה.


רק אצלנו: עד 36 תשלומים
ומתנה בשווי 1000 ש"ח לנרשמים בפברואר/מרץ
התקשרו עכשיו 072-3316998


לא רק שסברה זו מוטעית בוודאי תהיו מרוצים לשמוע כי מורי נהיגה חייבים לקבל  היתר ממשרד התחבורה לעבוד בתחום זה והיתר זה יינתן רק לאחר שאותם מורים עברו את ההכשרה המתאימה והצליחו בבחינות הדרושות. נכון להיום, ישנם מעל ל- 3500 מורי נהיגה בישראל אשר מילאו את הקריטריונים הבאים:
 • הסמכה - כל אדם אשר מעוניין להעביר שיעורי נהיגה חייב להוכיח כי הוא עבר הסמכה מקצועית מטעם משרד התחבורה בישראל.
   
 • גיל - כל אדם אשר מעוניין ברישיון להוראת נהיגה יכול לעשות זאת ברגע שמלאו לו 21 שנה, אך הוא צריך לקחת בחשבון כי למרות היתר הגיל, אנשים שרק סיימו צבא הם לרוב אינם בעלי וותק מספק בנהיגה על הכביש, (אותו דורש משרד התחבורה)  ולכן לא ניתן לראות מורי נהיגה בני 21.
   
 • ללא עבר פלילי - אף אדם בישראל אינו יכול להיות מורה נהיגה אם יש לו  רישום פלילי.
   
 • תנאי השכלה - כל אדם אשר יגיש מועמדות להוראת נהיגה יצטרך להוכיח כי הוא למד 12 שנה"ל.
   
 • בדיקות רפואיות - בדיקות רפואיות כלליות ובדיקות דם הם חובה על כל אדם המעוניין ללמוד.
   
 • מבחנים - המועמד עמד בבחינות שונות, כמו למשל מבחני ידע ומבחני אשר בחנו את אישיותו וקבעו כי הפרופיל שלו מתאים לפרופיל הנדרש ממורי נהיגה.
   
 • רישיון - הוא יהיה חייב להוכיח כי יש לו רישיון נהיגה לאותו רכב בו הוא מבקש ללמד והיה לו רישיון של לפחות שלוש שנים בסוג הרכב לגביו הוא מבקש ללמד (אוטומטי/ידני).
   
 • קורס - הקורס אותו הוא עבר חייב להיות קורס שתוכנית הלימודים שלו אושרה על ידי התמ"ת ומשרד התחבורה.
   
 • מורי נהיגה חיייבים להציג לפי דרישה את הרישיון אותו הם קיבלו ממשרד הרישוי אשר מעיד כי הם עמדו בדרישות קורס  הוראת הנהיגה ובכל בחינות הגמר אשר נערכו בסיום אותו קורס.
מורי נהיגה - דברים שלא ידעתם
 • מחיר שימוש במכונית - אם אתם מעוניינים להשתמש במכונית אשר שימשה אתכם בשיעורי הנהיגה גם בטסט, תצטרכו לשלם למורה הנהיגה כ- 400 ש"ח.  כיום, אין פיקוח על הנושא ומורה נהיגה יכול לדרוש על סכום בו הוא מעוניין. רק לשם השוואה מחיר שיעור נהיגה כיום עומד על כ- 100 ש"ח.
   
 • ההיבט  הפסיכולוגי - אם ההורים שלכם סיפרו לכם על טראומת המורה לנהיגה אשר היה חסר טקט בוודאי תתפלאו כי דבר זה טופל. משרד התחבורה מייחס חשיבות גדולה מאוד להיבט הפסיכולוגי של נהג- נוהג ומאמין כי המורה חייב לרקום מערכת אמון עם הנהג, דבר אשר יוביל לתוצאה הטובה ביותר. בהתאם להחלטה זו כל מורה נהיגה חייב לעבור קורס 'מבוא לפסיכולוגיה' על מנת לזכות באותו רישיון הוראה מיוחל.
   
 • הטרדה מינית - במסגרת תוכנית הלימודים מורי הנהיגה שלכם עברו קורס אשר הורה להם מהי אתיקה מקצועית וכל הקשור אל הטרדה מינית. לכן, אם קורה מקרה ואתן חשות כי המורה שלכם אינו מתנהג בצורה הראויה ומטריד אתכם מינית, חשוב מאוד לדווח על כך לוועדת האתיקה ורישיון ההוראה של המורה יישלל ממנו.
   
 • תיאוריה - ישנם מורי נהיגה אשר מציעים לימודי תיאוריה במסגרת פרטית וכן קיימים בתי ספר לנהיגה המציעים קורסי תיאוריה בקבוצות קטנות.

מעוניינים במורי נהיגה בעלי ניסיון ומוניטין מוצלח אשר יובילו אתכם להצלחה, אך אינכם יודעים מי הם? השאירו את הפרטים שלכם והמומחים שלנו יחזרו אליכם.