אחרי שעברנו שיעורי נהיגה רגילים בהצלחה, זה הזמן לעבור קורס נהיגה מתקדמת ולהשתלב מחדש על הכביש

בעשור האחרון אנו עדים לשינוי מהותי בתחום של שיעורי נהיגה בישראל. השינוי בא לידי ביטוי לא רק בבתי ספר לנהיגה רגילה, כפי שהצגנו כבר במאמרים קודמים, אלא באים לידי ביטוי בכניסתם של מסלולי לימוד לנהיגה מתקדמת או כפי שאנחנו מכירים אותם משידורי הספורט ,כספורט המוטורי .

קורסים אלו מוצעים הן לנהגים שרוצים ללמוד נהיגה בטוחה יותר והן לנהגים שרוצים לקבל ידע מקצועי יותר בתור נהגים, עד לרמה של נהגים במסלולי מירוצים. החשיבות של קורסים אלו, היא בכך שהם מאפשרים לנרשמים אליהם לקבל כלים לנהיגה נכונה ובטוחה יותר, גם אם לא יהפכו את התחום הזה למקצעו.

מה נותן לנו קורס נהיגה מתקדמת?

  • שליטה יותר טוב ברכב
  • התמודדות עם מצבי חירום שונים
  • יכולת נהיגה במשטחים שונים
  • שיפור מיומנויות נהיגה
מלבד זאת במסגרת הקורסים לומדים את הרעיון של עולם נהיגה מתקדם, שינוי תפיסתו שמטרתו להכניס אותנו לעולם בו זמן התגובה הוא שונה,כיצד להתמודד עם מגבלות הנהג, כיצד לנהוג בסיטואציות שונות ואיך נותנים חשיבות לכל פרט ופעולה ברכב.


מסלולי לימוד נהיגה מתקדמת

את העולם של קורסי נהיגה מתקדמת ניתן לחלק למספר קטגוריות:

קורס נהיגה בסיסי – מדובר על קורס שנמשך מספר שעות, הוא כולל תנוחות נהיגה, שליטה ברכב, התמודדות עם מצבי החלקה שונים, העברת משקל , בלימות,  תפעול נכון של ההגה.

קורס נהיגה מתקדמת שלב שני – נהיגה בין מכשולים, טכניקות נהיגה, תרגולי החלקה ובלימה שונים, שליטה ברככ בסיטואציות שונות, סיבובים ופניות ועוד. מדובר על קורס שנמשך בין יום שלם למספר פגישות שבועיות.

קורס נהיגה ראלי – אפשרות ללמוד נהיגה מתקדמת על רכב ראלי מקצועי במסלולי עפר ואספלט

קורסי נהיגה במשטחים שונים – המשטחים שנהוג ללמד עליהם הם, אספלט, עפר, ואף מסלול מירוצים מקצועי. ישנם בתי ספר שעורכים קורס זה גם בתנאי מזג אוויר שונים, וכן בשעות הלילה.

קורס נהיגה 4 על 4 – מיועד לנהיגה על שבילים ודרכים שמתאימים לרכבי ארבע על ארבע


דברים שחשוב לדעת על קורס נהיגה מתקדמת

  • ישנם בתי ספר שאפשר דרכם ללמוד קורס נהיגה מתקדמת בחו"ל
  • הנהיגה מתבצעת עם כלי רכב שונים, כולל מכוניות ספורט מקצועיות
  • כדי לעבור קורס נהיגה מתקדמת חייבים רישיון בתוקף וביטוח רכב
  • רוב הקורסים הם אחד על אחד, המרצה והנהג.
     
להכיר את בתי הספר בתחום

בעוד שבתי ספר לנהיגה אפשר למצוא בכל עיר ועוד בכמויות גדולות הרי שקורסים לנהיגה מתקדמת נערכים בבתי ספר ספורים בישראל:

מסלולים – נחשב לבית הספר המוביל בתחום. הוא עורך קורסי נהיגה מתקדמת בכלי רכב מקצועיים, כולל קורסי נהיגה ספורטיבית, קורסי נהיגה בעפר, וכן קורסי נהיגה ראלי. בית הספר עובדים עם מורי נהיגה ובתי ספר מחו"ל ומעסיקים את המורים הטובים ביותר בישראל.

אלטרנתיבי – בית הספר עורך קורסים מדריכי נהיגה מתקדמת, קורסים לנהיגה מתקדמת במהלך יום שלם או מספר פגישות. כמו כן עורך בית הספר קורסים על רכבי ספורט ורכבים מקצועיים.

דרייב ארט – בית הספר עורך שיעורי נהיגה לנהיגה ספורטיבית, נהיגת ראלי, וכן קורסים לשיפור מיומוניות הנהיגה כולל קורסים לצעירים שזה עתה קיבלו רישיון. בית הספר מפעיל מספר קורסים בשיתוף בית ספר מסלולים
 
מעוניינים גם אתם להירשם לקורס נהיגה מתקדמת? תשאירו פרטים וקבלו הצעות מבתי הספר הטובים בישראל.