לא משנה איפה אתם גרים, בעיר גדולה, במושב או בכפר, קטנוע הוא הכלי שישרת אתכם הכי טוב להגיע ממקום למקום, במהירות ובלי בעיות חנייה. מה שנותר לכם, זה רק להוציא רישיון
 
עלך פי הערכות בישראל יש למעלה מ-100 אלף קטנועים, והם מהווים רוב בין כלי הרכב הדו גלגלי. אין זה מפתיע, לאור העובדה שהתחבורה הציבורית בישראל לא מתפקדת לשביעות רצון האזרחים, אין בישראל רכבת קלה או תחתית עדיין, ומצב הפקקים והחנייה חמור מאוד. קטנועים הם הפתרון הטוב ביותר, להגיע מהר ממקום למקום, לחנות בכל מקום, ובהשקעה כספית יחסית זולה.

אבל לפני שאנחנו נכנסים לחנות ובוחרים את הקטנוע שמתאים לנו, עלינו לעשות צעד אחד קטן, להוציא רישיון.


איך מוציאים רישיון על קטנוע

רישיון על קטנוע מסווג בישראל כרשיון A2, והוא כולל אפשרות לנהוג על קטנוע עד 125 סמ"ק. כמות שיעורי נהיגה מינימאלית שנדרשת על מנת להוציא רישיון על קטנוע היא 15, לאחר מכן מתבצע טסט בכביש. כמו כן יש לעבור מבחן תיאוריה רגיל.

מאחר והמדינה מעודדת את האזרחים להוציא רישיון על קטנוע ובכך לחסוך בכמות כלי הרכב שעל הכביש, אזי שנהגים שיש להם שלוש שנים רישיון על רכב פרטי מנועים מטסט בכביש, כמו כן אין צורך שיעברו תיאוריה וכמות השיעורים פוחתת באופן משמעותי.

מה שכן, מאחר וחלק גדול מהניגשים ללימודי נהיגה על קטנוע הם צעירים מתחת לגיל 18, הרי שעד גיל 17 יש להביא אישור מההורים (ניתן להתחיל ללמוד כבר בגיל 16), ואסור להרכיב בחודשים הראשונים.


כדי להוציא רישיון על קטנוע יש להביא:

  • בקשה להוצאת רישיון נהיגה
  • לבצע בדיקות עיניים
  • להביא הצהרת בריאות מרופא המשפחה
במידה ואתם ניגשים לתיאוריה במהלך הלימודים, עליכם להזמין תור למבחן, לשלם אגרה של 47 שקל, ואם לא מלאו לכם 17, אז גם אישור הורה.


אצל מי לומדים נהיגה על קטנוע

ישנם שני סוגים של בתי ספר לנהיגה, הראשון מתמחה בכל כלי הרכב וזה אומר גם קטנועים וישנם בתי ספר מיוחדים שכוללים רק לימודים על כלי רכב דו גלגליים. בתי ספר אלו מעסיקים מורי נהיגה מנוסים ומקצועיים שילמדו אתכם כל מה שאתם צריכים כדי לשלוט בקטנוע ולנהוג בו כאשר סביבכם תנועה כבדה של מכוניות ומשאיות, לא נעים אבל אתם תגלו שזה לא נורא.
 

כדי לי ללמוד נהיגה קטנוע?

אם הגעתם לכאן אתם בוודאי חושבים שכן אבל אם אתם רוצים להשתכנע, אז רק נספר לכם שיותר צעירים בוחרים בכלי רכב דו גלגלי דוגמא קטנוע, מאחר וזו הבחירה הפשוטה, השפויה והזולה. הן מבחינת דלק, הן מבחינת תפעול וטיפול בכלי והן מבחינה שוטפת של נהיגה וחנייה. בימים בהם יותר ויותר עיריות קובעות חוקים נוקשים לחנייה בשטחן, נהגי קטנועים נהנים מאפשרויות רבות של חנייה. לא נדבר על העובדה שבאמצעות קטנוע אפשר להגיע ממקום למקום במהירות וגם שקטנוע מהווה כלי עבודה, אם רק תרצו.


סוגי רישיונות נוספים של רכב דו גלגלי

A– אופנוע מעל 33 כ"ס. בשביל להוציא אותו חייבים להחזיק ברישיון A1לפחות שנה. רישיון זה דורש 8 שיעורים מינימום, וניתן להתחיל ללמוד בשבילו בגיל 18.
A1– אופנוע עד 33 כ"ס. גיל מינימלי ללימודים על אופנוע זה הוא 18, אך בחודשיים הראשונים אסור להרכיב עליו
 
מעוניינים לדעת עוד על רישיון נהיגה לקטנוע? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אנחנו מזמינים אתכם לקרוא כאן עוד על רישיון לקטנוע.